Neil Gaiman – Amerikai istenek

amerikaiistenekKevés azon emberek száma, akik Neil Gaimanről rossz véleménnyel vannak, eddig lépten-nyomon dicsérő szavakba botlottam a könyveivel kapcsolatban, nem véletlen hát, hogy könyveit szívesen látják viszont a filmvásznon, vagy éppen a televíziók képernyőjén sorozat formájában.

Fel volt adva tehát, hogy a megannyi műve közül melyik legyen A nagybetűs első regény, amibe belekezdek, hogy megtapasztaljam én is a Gaiman-varázst. Választásom végül az Amerikai Istenek eredetijére esett (a megjelenés 10. évfordulója alkalmából ugyanis már megjelent a bővített kiadása is), lévén, hogy hamarosan sorozat formájában köszön vissza és rengeteg illették elismeréssel.

TOVÁBB →

Victoria Forester – A lány, aki tud repülni

alanyakitudrepulniBizonyára sokan akadnak közülünk, akiknek ha valamilyen föndöntúli erő birtoklására lehetőségük adódna, gondolkodás nélkül a repülést választanák. Hiszen mi sem lehet jobb, mint mindenféle közlekedési eszközt magunk mögött hagyva és függetlenedve tőlük, ahogy a madarak is teszik fognánk magunkat, elrugaszkodnánk és vitetnénk magunkat a széllel, ahová csak kedvünk szottyan.

Viszont ameddig földhöz ragadtan tengetjük életünket, itt vannak számunkra egyfajta vigasztalásul az e témával foglalkozó művek, jelen esetünkben Victoria Forester – A lány, aki tud repülnicímet viselő bűbájos és különleges regény, amelynek nem csupán a borítója az, ami elsőre belopja magát a szívünkbe (Stephenie “Twilight” Meyer idézetét leszámítva), hanem a címmel együtt később a történet is.

TOVÁBB →